והפרס עבור התואר למדינה הכי טובה בעולם הולך ל

גרמניה
גרמניה

יש מיליון דרכים לדרג מדינות, אך רוב הדירוגים משתמשים במדד אחד – חוזקה של הכלכלה, אוכלוסיית העזים, ציוני תלמידים ועוד. אבל תכל’ס, איזו מדינה היא הכי טובה בעולם?

התשובה הטעונה היא גרמניה.

דירוג מדינה
1 גרמניה
2 קנדה
3 בריטניה
4 ארה”ב
5 שוודיה
6 אוסטרליה
7 יפן
8 צרפת
9 הולנד
10 דנמרק

הדירוג נקבע על ידי מחקר חדש שמשקלל 75 ציונים לכל מדינה על פי מגוון קריטריונים בתרבות, עסקים, רגולציה ועוד.

כדי להבטיח תוצאה מדויקת יותר המחקר מתבסס גם על סקר עולמי של 16,000 אנשים, שנשאלו על התפישות שלהם לגבי מדינות שונות. הסקר נערך על ידי סוכנות הפרסום WPP, בית הספר לעסקים “וורטון” והעיתון US News & World Report.

WPP, שהובילה את הסקר, התבססה על מתודולוגיה דומה שמשמשת אותה לצורך דירוג תפישת הצרכנים של מותגים חברות. מדינות, כמו חברות, חייבות לחשוב על אסטרטגיית המותג שלהן, היא טוענת. לאסטרטגיה זו יש השלכה ישירה על סחר החוץ, ההשקעות, התיירות ועוד.

על פי המדד הזה, נראה שגרמניה עושה משהו נכון. במעמד פרסום הדוח בפורום הכלכלי העולמי בדאבוס, הקאנצלרית, אנגלה מרקל, זכתה בשבחים רבים על חלקה בקידום המותג גרמניה.

לא כל הגרמנים יסכימו עם השבחים האלה, בעיקר ביחס למדיניות המהגרים של גרמניה, אבל בשלב זה קשה להתווכח עם הנתונים.

יש רק קטגוריה אחת בה גרמניה נכשלת על פי המדד וזה “הרפתקנות”, לא בהכרח ציון שלילי בהתחשב בחוסר היציבות הפוליטית והכלכלית באירופה.

המדינה הכי טובה ב…
ברזיל הרפתקנות
שוודיה אזרחות גלובלית
צרפת השפעה תרבותית
גרמניה יזמות
איטליה מורשת
הודו צמיחה כלכלית
לוקסמבורג עסקים
ארה”ב עוצמה
קנדה איכות חיים

תמונת שער: Shutterstock

אודות הכותב

גל מור

גל מור הוא מהמייסדים והעורך הראשי של BeMedia ו"חורים ברשת". גל הוא מאנשי התוכן הוותיקים והבולטים בתחום הדיגיטל. הוא היה כתב המחשבים הראשון של אתר ynet עורך ערוץ המחשבים ומנהל פיתוח התכנים באתר. בשנת 2016 ייסד את Bemedia, פלטפורמת מדיה באמצעות חוכמת ההמונים

Comments

comments

הוסף תגובה

הקליקו כאן כדי להוסיף תגובה

-->
[if lt IE 9]
[if lt IE 9]