10 יעדי אקסטרים שתיירים הרפתקנים לא ירצו לפספס

מוגש באמצעות HotelsCombined.co.il – משווים בין מחירי מלונות ודילים מבין אתרי הזמנת מלונות הטובים ביותר מרחבי העולם, בחיפוש מהיר אחד פשוט וקל! הורידו את האפליקציה חינם  

כמה פעמים אפשר לבקר בפריז, ברלין, ברצלונה או ונציה? על אף שכל טיול לחו”ל נראה כמו הרפתקה בימים אלה אם להתבסס על הדיווחים החדשותיים האחרונים, יש מקומות הרפתקניים בהרבה לבקר בהם אשר רוב התיירים עדיין לא גילו. 

גלו את יעדי התיירות הכי קרים, יבשים וקיצוניים על פי כדור הארץ. דעו מהו המקום הכי חוצני על פני כדור הארץ ואיזו אטרקציה תגרום לכם פשוט לעצור את הנשימה. 

הפסגה התלולה ביותר על פני כדור הארץ: הר ת’ור,באפין, נונאווט, קנדה

תמונה: Ansgar Walk, ויקימדיה

בגובה 1,675 מטרים, ת'ור, שנקרא על שם אל הרעם, אינו הפסגה הגבוהה בעולם אך הוא התלולה ביותר. הפסגה המפורסמת ביותר בקנדה מורכבת משחם טהור. ת'ור מתאפיין בשיפוע אנכי בגובה 1250 מטרים, בזווית ממוצעת של 105 מעלות! 

על אף שההר נמצא במקום מרוחק, הוא יעד פופולרי למטפסי הרים. אם כיבוש הפסגה הוא יעד שאפתני מדי עבורכם עדיין תוכלו לבקר באתר וללון בשטח. 

חפשו בתי מלון באיזור נונאווט, קנדה, עם HotelsCombined - השוואת מחירי מלונות.

 

מקום הישוב הקר ביותר על פני כדור הארץ: אוימיאקון, רוסיה

 תמונה: Maarten Takens, פליקר 

העיירה הרוסית אוימיאקון (Oyamakon) נחשבת למקום הישוב הקר ביותר בכדור הארץ, כאשר ב-1924 תועדה טמפרטורה של מינוס 71 מעלות צלזיוס!

במקום מתגוררים 500 תושבים והיא שימשה בעבר גולים פוליטיים. הטמפרטורה הממוצעת בחורף היא 50- מעלות צלזיוס. האדמה קפואה לכל אורך השנה ובשלב זה יש בעיירה רק בית מלון אחד. ענפי הספורט הפופולרים הם סקי, סקי קרח ודיג קרח. בעבר ביקרו בעיירה סלבים כמו ברט ריינולדס ופריס הילטון יחד עם הצ'יוואוה שלה כמובן והייתה התרגשות רבה.

חפשו בתי מלון ברפובליקת סאחה-יקוטיה עם HotelsCobined - השוואת מחירי מלונות.

המקום החם ביותר על פני כדור הארץ: עמק המוות

תמונה: Tuxyso http://betravel.co.il/wp-content/uploads/sites/10/2017/01 Wikimedia Commons

על פי ארגון המטאורלוגיה העולמי, הטמפרטורה הכי חמה שתועדה אי פעם נרשמה בעמק המוות (Death Valley) ב-1913: 56.6 מעלות צלזיוס. המקום משתרע על פני המדינות קליפורניה ונבדה בדרום מערב ארצות הברית. עם עומק מקסימלי של 82 מטרים מתחת לפני הים, זהו המקום הנמוך ביותר בכל היבשת. עומקו גורם לאוויר החם להילכד בין כותליו וכך העמק הופך אף חם יותר. הנוף המגוון של האזור, הכולל דיונות חול צבעוניות, כשברקע פסגות הרים מושלגות, הופך את העמק כולו ליפהפה ומרשים במיוחד.

חפשו בתי מלון בעמק המוות עם HotelsCombined - השוואת מחירי מלונות

המקום החייזרי ביותר בעולם: מדבר אטקמה, צ'ילה 

תמונה: ESOhttp://betravel.co.il/wp-content/uploads/sites/10/2017/01B. Tafreshi, ויקימדיה

על פי נאסא ונשיונל ג'יאוגרפיק, האדמה במדבר אטקמה (Atacama) דומה להפליא לאדמת המאדים. מאוקטובר 1903 ועד ינואר 1918 לא ירדה במדבר הזה אפילו לא טיפת גשם אחת, ונקבע שיא של פרק הזמן המתועד הכי ארוך ללא גשם בהיסטוריה של כדור הארץ. במדבר זה יש כמה בתי מלון שמארחים את התיירים המגיעים לתור את האיזור החוצני הזה.

חפשו בתי מלון במדבר אטקמה דרך HotelsCombined - השוואת מחירי מלונות

הנקודה הקרובה ביותר לחלל החיצון: הר הצ'ימבורסו, ברבדוס

תמונה:Dabit100 http://betravel.co.il/wp-content/uploads/sites/10/2017/01 David Torres Costales CC BY-SA 3.0

הצ'ימבורסו (Chimborazo) הוא ההר הגבוה באקוודור. גובהו של הר הגעש הרדום הזה 6,268 מטרים. זה המון פחות מגובהו של האוורסט, 8,848 מטרים, אך בשל מיקומו של ההר על פני כדור הארץ ההצ'ימבורסו זו הנקודה הרחוקה ביותר ממרכז כדור הארץ, 6,384.4 קילומטרים, מה שהופך אותו למקום הכי קרוב לחלל החיצון.

תופעה זו מתרחשת כיוון שכדור הארץ אינו כדור מושלם, אלא פחוס במקצת, ופני השטח הקרובים לקו המשווה, רחוקים יותר מהמרכז מאשר פני השטח הקרובים יותר לקטבים.

ההר מכוסה קרחונים שקטנים בעשורים האחרונים, מכמה סיבות: הצטברות אפר געשי מהתפרצות הרים אחרים ותופעת אל ניניו.

חפשו בתי מלון באיזור הצ'ימבורסו עם HotelsCombined - השוואת מחירי מלונות

הר הגעש הפעיל ביותר בעולם: הר קילוואה, הוואי

תמונה: U.S. Geological Survey, פליקר

קילוואה (Kilauea) התפרץ בחלק הדרום של האי ב-1983 ולא הפסיק מאז! הוא הרס יותר מ-200 בתים אך יצר יותר מ-2.2 קמ"ר של אדמה חדשה. 

פירוש המילה קילוואה בהוואית הוא הוא "פולט" או "מתפשט מאוד" בהתייחס לפליטת הלבה התכופה של ההר. מאז 1952 נמנו בהר 33 התפרצויות געשיות וזאת מבלי לכלול את האירוע הנוכחי המתמשך. קילוואה הוא הר הגעש הפעיל ביותר על פני כדור הארץ, (90% מההר מכוסים בלבה שגילה פחות מ-1,000 שנים), והוא מהווה מקור יקר ערך למחקר עבור וולנקנולוגים.

חפשו בתי מלון בקילוואה באמצעות HotelsCombined - השוואת מחירי מלונות

המקום הנידח ביותר על פני כדור הארץ: טריסטן דה קונה, בריטניה

 

תמונה:michael clarke stuff CC BY-SA 2.0

אם אתם מבקשים לברוח מכל זה הכי רחוק שאפשר, טריסטן דה קונה (Tristan da Cunha) זו הנקודה הכי רחוקה אליה תוכלו להגיע. זו קבוצת איים געשיים מרוחקים בדרום האוקינוס האטלנטי, 2,816 ק"מ מדרום אפריקה ו-3,360 ק"מ מדרום אמריקה. האיים הם חלק מהטריטוריה הבריטית סנט הלנה, אסנשן וטריסטן דה קונה, האי המרכזי.

מקור ההכנסה העיקרי של האי, במטבע זר, הוא ממכירת בולים ומטבעות לאספנים בעולם. התעשייה העיקרית על האי היא חקלאות. 300 תושבים גרים על פני האי הזה שאין בו שדה תעופה: טריסטן דה קונה נגיש רק דרך הים. 

המקום הכי נשוב רוחות בעולם: מפרץ קומונוולת'

תמונה: Angsu McDonald

קומונוולת' (Commonwealth Bay) הוא מפרץ פתוח ברוחב כ-48 ק"מ בפתחו, בין פוינט אלדן וכף גריי באנטארקטיקה. המפרץ רשום הן בספר השיאים של גינס והן במהדורה השמינית של אטלס נשיונל ג'יאוגרפיק כמקום נשוב הרוחות ביותר עלי אדמות, שהרוחות בו מגיעות לא פעם למהירות של יותר מ-240 ק"מ לשעה ולממוצע שנתי של 80 ק"מ לשעה. 

סערות נגרמות על ידי רוח קטבטית, זרם מרוכז של אוויר קר, הנע לאורך פני השטח התלולים של תכסית הקרח לקראת הים. השיפוע הגדל והולך של פני הקרח ומקשת המצוק בכף דניסון גורמים להאצה בזרימת האוויר. בקיץ יש תקופות של רגיעה יחסית, אבל במשך החורף הסופות חזקות במיוחד, נמשכות זמן רב ויכולות להתחיל ולהסתיים בפתאומיות. להתחלה ולסיום פתאומי של סערה עשויות להתלוות מערבולות רבות-עוצמה ועננים נמרצים, הנעים בחיפזון ונעלמים חיש מהר בקו החוף.

המפל הגבוה ביותר בעולם: מפל אנחל, ונצואלה

תמונה: ויקימדיה, CC BY-SA 3.0

מפלי אנחל (Angel falls) נמצאים בחלק המערבי של הפארק הלאומי קנאימה בוונצואלה והוא אחד ממוקדי התיירות המפורסמים בוונצואלה. זה מפל הנפילה החופשית הגבוה בעולם וגובהו 979 מטרים, כאשר 807 מתוכם הם נפילה חופשית.

למרות שתואר לראשונה בתחילת המאה ה-20 על ידי החוקר ארנסטו דה סנטה קראז, התפרסם המפל בעולם רק משנת 1933 כאשר נתגלה מחדש על ידי הטייס האמריקני ג'ימי אנג'ל ("אנחל" בהיגוי ספרדי). הוא ממוקם באיזור מבודד בג'ונגל בוונצואלה והגישה אליו לא פשוטה. המטייל יצטרך לטוס אל הפארק הלאומי קאנאימה, לצאת מהעיירה קאנאימה, שעל גדות נהר קאראו, ומשם לשוט בסירה עד המפלים. המסע עשוי להימשך עד 24 שעות. בימים מעוננים, שבהם הראות מוגבלת, ייתכן שהמפלים לא ייראו. בחודשים החמים יש יותר סיכוי לראות את המפלים, אך זרימת המים עלולה להיות חלשה יותר.

חפשו בתי מלון באיזור מפלי אנחל באמצעות HotelsCombined - השוואת מחירי מלונות

המים הכי מסוכנים בעולם: גנסבאי, דרום אפריקה

אם כל היעדים שתוארו עד כה לא ממש מוציאים מכם אדרנלין במינון ראוי, צלילה עם כרישים לבנים ענקיים בהחלט תעשה את העבודה.

בגנסבאי (Gansbaai) בדרום אפריקה הצלילה עם כרישים בתוך כלובים (אתם בתוך הכלוב, כמובן) היא אטרקציה תיירותית פופולרית מאז 1995. זה אחד מהמקומות שהכי שורצים בכרישים על פי כדור הארץ.

אם הצלילה מטרים ספורים ממכונות ההרג הרצחניות האלה היא יותר מדי בשבילכם תוכלו גם לצפות בלווייתנים מחוף פרלי בעל החולות הלבנים. 

הזמן הטוב ביותר לצפות בכרישים הוא מיוני ועד ספטמבר, החורף המקומי. אך ייתכנו בעונה זו סופות שימנעו מהסירות לצאת לים ולכן כדאי לבדוק בעת תכנון הטיול מה המועד המומלץ. 

חפשו בתי מלון באיזור גנסבאי באמצעות HotelsCombined - השוואת מחירי מלונות