מה קרה כאשר תייר התרגש קצת יותר מדי בתמונה שיווקית

חוברות וספרי טיולים הם לרוב די משעממים ומאוד סטריליים וצפויים. אבל מדריך הטיולים החדש של אי הנסיך אדוארד הקנדי הוא הכל חוץ מזה, למרות שהם כנראה לא ממש התכוונו.

ממש לאחרונה חשפו בקנדה את מדריך הטיולים החדש של שנת 2015 של אי הנסיך אדוארד, לרוב אירוע די שגרתי. אך הפעם משהו בתמונה היה קצת בולט כלפי מעלה ואף אחד לא ממש שם לב לזה בהתחלה. המחוז הקנדי כבר הספיק להדפיס למעלה מ-18,000 עותקים לפני שאנשים שמו לב לזה, והחלו להפיץ את התמונה המשעשעת ברשתות החברתיות עם תגובות הורסות.

אם תביטו מקרוב תוכלו להבחין בבירור במה שנראה כמו “pants boner” או בתרגום חופשי “זקפת מכנסיים” (נשמע כמו שם של מחלה לא?). הסלנג “pants boner” לעיתים מתכוון לקיפול במכנס שנראה כמו הדבר האמיתי אבל הוא לא. אך במקרה זה הכוונה היא לדבר האמיתי למרות שאין ממש דרך לבדוק.

משרד התיירות של אי הנסיך אדווארד רצה לאסוף חזרה את כל החוברות ולהחליף את התמונה, אך בשלב הזה זה כבר היה מאוחר מידי והתמונה הפכה כבר ממילא ויראלית. נכון לעכשיו, לפחות באתר הרשמי שלהם התמונה כן הוסרה מגירסת ה-PDF של המדריך ואת מקומה תפסה תמונה של מגדלור (כמה פאלי מצדם!). 

התמונה החדשה.

לא סביר שקנדה, שידועה כמדינה מנומסת, נעימה ובעלת אופי חנוני עשו זאת באופן מכוון. זה גם מדריך שמיועד לכל המשפחה, וכפי שתוכלו להתרשם משאר התמונות, זה הדבר הכי משעמם ונוטף מתיקות בעולם עד כדי בחילה. אך התמונה הלא מכוונת הזו דווקא השיגה להם די הרבה פרסום, וכפי שאומרת האימרה הנושנה, “אין דבר כזה פרסום רע”, לא?

אני דווקא הייתי ממליצה לקנדים כן לדבוק במה שנוצר בטעות ולעשות על זה מדריך שלם, לפחות לצעירים. בכלל, אם מדריכי התיירות עם תמונות המשפחה המושלמת והזוגות היפים והמאושרים יעברו שינוי, זה גם יהיה נחמד ופחות מבחיל. כעת כל שנותר לומר הוא, הו, קנדה! ולהנות מהתגובות ההורסות שלא מפסיקות להגיע.

התמונה המקורית.

רואים?

ועכשיו?

Comments

comments

הוסף תגובה

הקליקו כאן כדי להוסיף תגובה

-->
[if lt IE 9]
[if lt IE 9]