למה אתם פשוט חייבים לבקר בארץ הפיורדים ובסקנדינביה ב-20 תמונות

סקנדינביה נהנית בקיץ מאור שמש מתמשך ואין סוף הרפתקאות זמינות: קייקים, טיפוס הרים ואפילו ריצת מרתון בחצות הן רק חלק מהאטרקציות. אבל אל תצפו לשינה רבה. ככל שתטפסו צפונה צפו לתפוס אור שמש בחצות גם בחודש יולי ואפילו באוגוסט באיזורים מסוימים. אל תשכחו לספוג תרבות אורבנית שווה במיוחד באוסלו לפני או אחרי ביקור בארץ הפיורדים עוצרת הנשימה.

אם הרים שפסגותיהם מכוסות בשלג לא עושים לכם את זה, וגם לא מפלי מים שזורמים בשצף לים הרוגע, קרחונים מבהיקים בלובן, ערפילים של אוויר נקי וקר שאופפים את המים והאדמה או בתי כפר ציוריים על צלע הר ותמונת נוף שכולה כחול, ירוק וטורקיז, שלא לדבר על הפיורדים, מפרצונים יפהפיים, זרועים מפרשיות לבנות ואיים קטנים, אם כל אלה לא כוס התה שלכם אל תמשיכו לקרוא.

קבלו הצעה לטיול מאורגן בן 7 ימים לנורווגיה והפיורדים. לתוכנית המלאה>>

אם זה כן מדבר אליכם, הנה טעימה ויזואלית שתעשה לכם חשק לצאת למסע

1. מעלה הטרולים

דרך התיירים גיירינגר-טרולסטיגן משכה תיירים רבים מאז נבנתה על כל פיתוליה בשנת 1936. כביש זה הוא מופת הנדסי שמורכב מ-104 ק”מ שיבחנו את העצבים וכישורי הנהיה שלכם.

בכביש 11 פיתולים חדים הבנויים בשיפוע בשיעור של 9%. הכביש חד-מסלולי ברובו, ורק במקומות מסוימים יכולות שתי מכוניות לעבור בו-זמנית.  

לצד הכביש ישנו מפל מים בגובה של 320 מטרים הנקרא סטיגפוסן. הכביש מוקף בפסגות קאריטינד, דרוניניין וביספן והוא נסגר בחודשי הסתיו והחורף. עונת הפתיחה הרגילה שלו היא מחודש מאי ועד אוקטובר.

על פי סיפור עם נורווגי, היערות שליד הכביש מאוכלסים בטרולים, ולכן בחלק התחתון של הכביש מוצב תמרור ייחודי מסוגו בכל העולם: “זהירות, טרולים בדרך”.

תמונה: אויבינד הין, VisitNorway.com

 

2. המערבולת של סלטסראומן 

אחת המערבולות החזקות בעולם במחוז נורדלנד, שנתונה בערוץ צר המחבר בין הפיורד החיצוני סלטפג'ורדן לפיורד הגדול סקורסטדג'ורדן בין האייים סטראמויה וקנפלנדסויה. 13 טריליון ליטרים של מים מנסים לפלס את דרכם בערוץ הצר כל שש שעות, במהירויות שמתקרבות ל-40 קמ"ש.  

תמונה: thomaskleine.com

 

3. שיט בפיורדים 

אין דרך הולמת יותר להכיר מקרוב את הקסם של הפיורדים מאשר לשוט במים הצלולים עד שקופים בקיאק. מבקרים רבים שטים בקיאקים באורלנדספיורד ונאורופיורד במערב נורווגיה ומשלבים אותם יחד עם טרקים בהרים מסביב. המים השקטים של הפיורדים הם אידיאלים למתחילים, בעוד שייטים מנוסים יותר פונים לריין כנקודת פתיחה לתור ממנה את איי לופוטן.

תמונה: אויבינד הין, VisitNorway.com

 

4. צריף הדייג, ריין

ריין, ששוכן על האי הארקטי מוסקנסויה בארכיפלד לופוטן, הוא מקום מושלם להתוודע מקרוב לחיים בכפר דייגים נורווגי מסורתי. תוכלו לשכור אחד מהקוטג'ים עם הגגות האדומים או "רורבו", מבני מגורים קטנים על פני המזח.  

תמונה: CHhttp://betravel.co.il/wp-content/uploads/sites/10/2017/01VisitNorway.com

 

5. שמש חצות

ככל שתצפינו כך תשהה השמש זמן רב יותר מעל לאופק. בנורדקאפ (כף הצפון) השמש זורחת יותר מ-1,800 שעות מבלי לשקוע. 75 ימים! כדי לישון תצטרכו להסיט וילונות שחורים או לזרום עם תופעת הטבע הזו ללילה לבן - לכו לפסטיבל מוזיקה או אפילו תוכלו לנסות לכבוש פסגה קטנה בגובה 569 מטרים כמו בתמונה. המקומיים מנסים לנצל את המיטב מהעונה הזו מאחר ובחורף התופעה היא הפוכה: לילה מתמשך, עם ההטבה הנפלאה של אורות הצפון.

תמונה: דגני מרגריט, VisitNorway.com

 

6. שמש חצות

תמונה: Henrik Johansson, פליקר

 

7. אוניית הג'קוזי וולקנה

הוולקנה היא סירת דייגים ישנה משנות ה-50 של המאה הקודמת שעברה הסבה לספא, מסעדה ואוניית תיירות. על הסיפון יש ג'קוזי ומקפצה בגובה 7 מטרים. תוכלו לקפוץ למים, אם כי הם קפואים גם בקיץ. מתחת לסיפון יש ספא, חמאם מלא אדים, לאונג' עם אח בוער וסאונה יבשה עם חלונות שפונים לים ממש מעל לגלים.

צלם: Yngve Olsen Sæbbe

 

8. שראגבולטן

על פני ההר שֵראג במערב נורווגיה המתנשא לגובה 1110 מטר מעל פני הים ניצב סלע עגול ענק בשם שראגבולטן אשר תקוע בבקע צר בהר בגובה 1,000 הישר מעל הליספיורד. המקום הפך פופולרי מאוד לתצלומים מסיבות מובנות והוא גם נקודת קפיצה חביבה במיוחד לקופצי בסיס.

תמונה: פר איד, VisitNorway.com

 

9. מפל ברודסלרט, פיורד גיירנגר

אם תצאו לשיט בפיורדים סביר להניח שהפיורד הזה יכלל במסע. פיורד Geirangerfjord נמצא בחלק הדרומי ביותר של מחוז מרה או רומסדאל אשר בנורבגיה. אורכו 15 ק"מ והוא שלוחה של סטורפיורד (Storfjord - "הפיורד הגדול").

קבלו הצעה לטיול מאורגן בן 7 ימים לנורווגיה והפיורדים. לתוכנית המלאה>>

ייראנגרפיורד הוא מהמקומות המתויירים ביותר בנורבגיה וכשרואים את המפלים היפייפיים יחד עם תמונות הנוף של צלעי הרים מבינים גם למה. לא תוכלו לפספס את מפלי שבע האחיות ומפל ההינומה עוצרי הנשימה.  

תמונה: אויבינד הין, VisitNorway.com

 

10. מפלי שבע האחיות

גולת הכותרת של פיורד גיירנגר הוא מפל שבע האחיות. זהו מפל אחד המתפצל לשבע מפלים אל מול השטים בפיורד. מולו נמצא מפל המחזר. האגדה מספרת שהמחזר מנסה כבר שנים ארוכות לזכות ביד של כל אחת משבע האחיות והן מסרבות בעקשנות. המחזר מוצא מזור בבקבוק והמפל הוא אכן מזכיר בצורתו בקבוק יין.

תמונה: *saipal, פליקר

 

11. מפל וורפינגסון בגובה 182 מטר

 מפל המים המתויר ביותר בנורווגיה, שגובהו הכולל 182 מטר והוא מתאפיין בנפילה אופקית ב-90 מעלות לאורך 145 מטר.

 

12. סוגנדל

Sogndal

Comments

comments

הוסף תגובה

הקליקו כאן כדי להוסיף תגובה

-->

[if lt IE 9]
[if lt IE 9]